Mjesec borbe protiv ovisnosti

15. studenog 2022. - 15. prosinca 2022.

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti Udruga za suzbijanje zlouporabe droga i pomoć obiteljima ovisnika „Nada“ i Grad Zadar organiziraju niz edukacija, predavanja i tribina koje donosimo u nastavku:

16. studenoga 2022. / Multimedijalna dvorana Gradske knjižnice Zadar / 17:30 sati

Predavanje: ''Prevencija i liječenje ovisnosti u vrijeme COVID-a 19 i ostalim kriznim situacijama''
Gost predavač: dr. med. spec. epidemiologije Marija Pupić – Bakrač

23. studenoga 2022. / Multimedijalna dvorana Gradske knjižnice Zadar / 17:30 sati

Predavanje: "Pristupi i tehnike rada s ovisnicima" Gost predavač: prof. psihologije Lucijana Rupić Krstić

30. studenoga 2022. / CODE HUB-a Sveučilišta u Zadru / 14:00 sati

Predavanje: "Motivacija ovisnika za liječenje"
Gost predavač: Marija Špaleta, magistra pedagogije, specijalizantica Transakcijske analize - smjer psihoterapija

8. prosinca 2022. / Multimedijalna dvorana Gradske knjižnice Zadar / 17:30 sati

Predavanje: ''Motivacija obitelji za sudjelovanje u tretmanu''
Gost predavač: Marija Špaleta, magistra pedagogije, specijalizantica Transakcijske analize - smjer psihoterapija.

12. prosinca 2022. / Multimedijalna dvorana Gradske knjižnice Zadar / 17:30 sati

Javna tribina: ''Odgovorno roditeljstvo i smjernice prevencije''
Gosti predavači: dr. sc. Ivan Ćelić, dr. med., specijalist psihijatrije i Gordana Cavicchi, socijalna radnica i voditeljica ustanove Zajednica Pape Ivana XXIII

Mjesec borbe protiv ovisnosti u Republici Hrvatskoj obilježava se svake godine u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca s ciljem upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti, a osobito droga, čime se nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti i zlouporabe droga poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

Predavanja i javne tribine organizirani su u sklopu Projekta TU SAM ZA TEBE! ukupne vrijednosti 461.523,40 HRK koji je sufinancirala EU iz Europskog socijalnog fonda u iznosu 392.294,89 HRK te Ured za Udruge Vlade RH u iznosu 69.228,51 kuna u okviru Poziva „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“. Projekt u partnerstvu provode Udruga za suzbijanje zlouporabe droga i pomoć obiteljima ovisnika „Nada“ i Grad Zadar s ciljem: provedbom edukacija, programa podrške i motivacije, savjetovanjem, izradom priručnika te organizacijom volonterskih aktivnosti postići ujednačen razvoj civilnog društva i ojačati kapacitete OCD-a za provedbu aktivnosti prilagođenih lokalnim potrebama s naglaskom na djelovanje u kriznim situacijama i području socijalnog uključivanja, osnažiti svijest građana o problemima ovisnika, a krajnjim korisnicima osigurati bolju kvalitetu života.

Praćenje predavanja bit će omogućeno i putem FB stranice Udruge Nada .

Više o Projektu Tu sam za tebe! možete pronaći na web stranici Grada Zadra

Podijelite članak